Panele wyciszające jako dekoracja ścian w przedszkolu

Sala przedszkolna czy żłobkowa to miejsce wyjątkowe. Musi spełniać szereg wymagań dotyczących bezpieczeństwa znajdujących się w niej dzieci, stwarzać warunki do zabawy, ale przede wszystkim do holistycznego rozwoju dziecka. Tak samo ważne, jak zabawki i wyposażenie, jest również wykończenie wnętrza, które powinno być łatwe to utrzymania w czystości, kolorowe i przyjemne dla dziecka, aby czas spędzony w tej sali był dla niego przyjemnością. Podczas urządzania sali przeznaczonej dla maluchów, warto zadbać również o to, aby była ona wyciszona dla większego komfortu dzieci, jak i pracowników. Taki efekt można łatwo uzyskać stosując panele akustyczne.

Wyciszające panele do przedszkola? Nie tylko!

Szkolny panel wyciszający to rozwiązanie, które sprawdzi się we wszelkich salach żłobkowych, przedszkolnych i szkolnych. Sprawdzą się także w gabinetach rehabilitacyjnych i lekarskich, jak również w domach prywatnych – z pewnością każde dziecko cieszyłoby się z takiej nietypowej dekoracji ścian w dziecięcym pokoiku. Dzięki różnorodnej kolorystyce i kształtach, możliwe jest stworzenie dowolnego układu, który dopasuje się do dowolnego pomieszczenia, stanowiąc dopełnienie lub główny element wystroju.

Zalety paneli wyciszających

Na początek warto sobie zdać sprawę z tego, jak szkodliwy jest nadmierny hałas. Przyczynia się on do problemów z koncentracją, nauką, pracą, szybszego zmęczenia oraz błędów w torze komunikacyjnym. Panele wyciszające pozwalają na znaczne zmniejszenie siły hałasu dobiegające z zewnątrz, zapewniając dzieciom znajdującym się w sali i warunki do zabawy, nauki, jak i odpoczynku podczas leżakowania. Miękkie panele ścienne to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia ciszę, ale również podnosi bezpieczeństwo dzieci – w przypadku nieprzewidzianego zderzenia ze ścianą dziecko z pewnością nie odczuje przykrych doznań.

Oprócz paneli przeznaczonych do ułożenia na ścianie lub suficie, w ofercie sklepu internetowego Moje Bambino można również znaleźć takie rozwiązania jak parawany wyciszające stojące lub na blat, które pozwolą na wydzielenie dodatkowej przestrzeni w sali. Na uwagę zasługują również panele podwieszane do sufitu, które działają tak samo, jak inne rodzaje pianek akustycznych.

Podsumowanie

Powinno wskazać się jakieś wady takiego rozwiązania, ale niestety – żadnych nie można się doszukać. Wyciszające pianki do przedszkola to inwestycja, która znacznie podniesie komfort przebywania w sali, pozytywnie wpłynie na wyniki uczniów oraz ich nastrój, a także podniesie bezpieczeństwo. Warto rozważyć montaż takowych paneli w swoich placówkach, a my gwarantujemy zadowolenie zarówno dzieci, jak i pracowników.

Możesz również polubić…