Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kartka z kalendarza: Rekordowy połów w Zalewie Rybnickim

Na początku lutego w wodach Zalewu Rybnickiego został złowiony największy karp w Polsce!

Kartka z kalendarza: Rekordowy połów w Zalewie Rybnickim

Rybom sprzyja tutaj wysoka temperatura wody, która utrzymuje się nawet w zimie. To tu właśnie złowiono 56-kilogramową tołpygę oraz suma mierzącego 2,40 m! Do pogromców olbrzymów dołączył Grzegorz Gajda, który 5 lutego z wód rybnickiego zbiornika wyciągnął rekordowego karpia. Kolos ważył 30,2 kg i miał długość 109 cm. Mieszkający w Niemczech Grzegorz Gajda, razem z trójką kolegów z Niemiec, Anglii i Francji stworzył grupę specjalizującą się w połowach karpi. Nazywa się „Lotna Brygada Karpiowa”, gdyż każda wyprawa na ryby do któregoś z tych krajów wiąże się z lotem samolotem. Pogromcy olbrzyma byli nad rybnickim zalewem po raz drugi. Od zanęcenia wędkarze czekali sześć godzin na branie. Gdy w lekkim półśnie, około drugiej w nocy wędkarze czatowali wytrwale przy wędkach, rozległ się tak długo wyczekiwany dźwięk sygnalizatora. Początkowo myśleli, że holują karpia o masie około dziesięciu kilogramów. Gdy po 20 minutach ryba znalazła się w podbieraku, doznali szoku. Pobili rekord Polski! Ryba czekała w siatce zanurzonej w wodzie na poranną sesję zdjęciową. Po obfotografowaniu, Rysiu (bo takie imię otrzymał karp) został wypuszczony z powrotem do zalewu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].