Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Elżbieta Kuryłowicz: W zgranym zespole łatwiej o dobre wyniki 

W Wodociągach wiedziano, że jak jest jakaś sprawa trudna do załatwienia to najlepiej tam posłać Elę Kuryłowicz – dziewczynę do zadań specjalnych. Drobna, ale niezwykle energiczna windykatorka potrafiła rozwiązać każdy problem i nawet...

Salon Glossów – od strzyżenia książąt do światowych pokazów 

W 1935 r. w żorskim Śródmieściu powstał najstarszy w mieście salon fryzjerski. Założył go Norbert Gloss, który w Żorach mieszkał od 1929 roku. Dziś salon prowadzony przez wnuka Norberta – Oktawiana Glos-Krawczyka wraz z żoną Alicją...

Kapsuła Czasu. Magia I Komunii Świętej [ZDJĘCIA] 

Zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej galerii zdjęć, gdzie prezentujemy historyczne fotografie z pierwszych komunii świętych. Przenieście się z nami w czasie i odkryjcie piękno oraz tradycje tych ważnych chwil w życiu młodych ludzi.

Kultowy saturator i kursy w Praktycznej Pani, czyli jak się żyło w PRL-u 

Przy której ulicy znajdował się salon Desy, kiedy Racibórz trafił do województwa katowickiego i jak potocznie mówiło się o restauracji „Raciborskiej” – to tylko niektóre z pytań quizu o PRL-u, z którymi zmierzyli się uczestnicy spotkań...

Józef Świerczek: Całe życie poświęciłem raciborskim Wodociągom 

Niczym nieustannie płynąca woda, jego kariera – od zwykłego pracownika po dyrektora – trwała nieprzerwanie 43 lata. Nie przez przypadek trafił do wodociągów miejskich.

W góry, w góry, miły bracie! 

Niewiele dokumentów z przedwojennego rybnickiego gimnazjum ocalało z zawieruchy wojennej. Czasem jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności udaje się odnaleźć ciekawe pamiątki, jak właśnie ta. Niedawno wpadł w moje ręce zbiór ciekawych...

Jak dwie Maryjki założyły „Mszaniankę” 

 – Pani Maria Chorowska odwiedziła mnie kiedyś w szkole, powiedziała powstał zespół i ty mosz z nimi coś zrobić. A co jo miała biydno zrobić jak jo nic nie umiała, ani grać, ani śpiywać – wspomina początki Maria Pawela.

Białe sukienki i mirtowe wianki. Komunie sprzed stu lat 

Białe sukienki, mirtowe wianki, złożone ręce i pełne niewinności spojrzenia na zdjęciach komunijnych sprzed prawie stu lat.

Raciborskie I Komunie Święte 25 lat temu 

Kościoły wypełniają się dziećmi w nieskazitelnie białych sukienkach i ciemnych garniturkach. Wszystko odprasowane, bez skazy i zmarszczki. Na twarzyczkach widoczna powaga i przejęcie. Dłonie dzieci złożone do modlitwy. Z tyłu tłum nie...

Dokument odnaleziony w kapsule [HISTORIA] 

Podczas remontu kościółka w kokoszyckim parku odnaleziono kapsułę czasu, a w niej tekst aktu fundacyjnego Kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego z 17 maja 1902 roku.

Kartka z kalendarza: Ks. arcybiskup Damian Zimoń poświęcił „Ochronkę św. Mikołaja” 

Ks. arcybiskup Damian Zimoń poświęcił w Nieboczowach „Ochronkę św. Mikołaja” dla dzieci, która funkcjonowała tam od grudnia 1997 r.

Kartka z kalendarza: Odra Wodzisław kontra Lech Poznań 

Odra Wodzisław wygrała z drużyną Lecha Poznań 2:0. Lech Poznań, wicelider tabeli polskiej ekstraklasy nie sprostał wodzisławskiej Odrze.

Kartka z kalendarza: 80-lecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża 

Z okazji 80-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża w raciborskim muzeum uhonorowano działaczy społecznych, opiekunów szkolnych kół, przewodniczących klubów Honorowych Dawców Krwi i pracowników PCK.

Kartka z kalendarza: Książę Otto von Habsburg w Raciborzu 

Do Raciborza przyjechał 85-letni książę Otto von Habsburg (potomek rodu cesarskiego), który przewodniczył ruchowi paneuropejskiemu.

Kartka z kalendarza: „Spotkania z Ziemią Raciborską" 

W raciborskim muzeum odbyła się pierwsza konferencja historyczna z cyklu „Spotkania z Ziemią Raciborską”.

Kartka z kalendarza: Mirosław Lenk nowym wiceprezydentem Raciborza 

Rada Miejska zdecydowała, że nowym wiceprezydentem Raciborza zostanie Mirosław Lenk z Unii Wolności, który zastąpił na tym stanowisku swojego partyjnego kolegę Adama Dzyndrę.

Kartka z kalendarza: Tablica poświęcona polskim policjantom 

W Raciborzu Brzeziu odsłonięta została tablica poświęcona polskim policjantom, którzy zostali zamordowani w Ostraszkowie.

Kartka z kalendarza: I Gminny Konkurs Godki Śląskiej „Bery 2001” 

I Gminny Konkurs Godki Śląskiej „Bery 2001” został zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach.

Kartka z kalendarza: Halowy Turniej Weteranów 

W sali gimnastycznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrano 1 i 2 kwietnia Halowy Turniej Weteranów w grze podwójnej w tenisie ziemnym.

Kartka z kalendarza: Halowy Turniej Weteranów 

W sali gimnastycznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrano 1 i 2 kwietnia Halowy Turniej Weteranów w grze podwójnej w tenisie ziemnym.

Kartka z kalendarza: Rybniczanka w finale “Jaka to Melodia” 

W poniedziałkowy wieczór rybniczanie zobaczyli w telewizji, Małgorzata Kołodziejczyk przechodzi do finału teleturnieju „Jaka to melodia”.

Kartka z kalendarza: Honorowi Obywatele Rydułtów 

Rada miasta Rydułtowy nadała w 1995 r. trzem osobom zaszczytny tytuł honorowego obywatela miasta.

Kartka z kalendarza: Mega Astra do przejęcia 

Władze Pszowa dążyły do przejęcia budynku byłego kina, w którym w 1999 roku funkcjonował klub „Mega Astra”.

Kartka z kalendarza: Złote serce dla "Mieszka" 

W katowickiej filharmonii wręczono nominacje i wyróżnienia „Złote Serce” dla osób i instytucji, które działają na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Kartka z kalendarza: Racibórz piąty w Turnieju Miast i Gmin 

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w VI. edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin’ 2000.

Kartka z kalendarza: Medale z okazji wyzwolenia Wodzisławia 

Podczas spotkania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej wiceprezydent Wojciech Mitko wręczył kombatantom patenty Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny.

Kartka z kalendarza: Otwarcie hali targowej w Wodzisławiu 

W Wodzisławiu Śląskim otwarto pierwszą Halę Targowa „Społem”. Modernizacja hali, która pochłonęła 1,5 mln zł, trwała ponad rok.

Zobacz więcej