Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kartka z kalendarza: Sukces młodych wynalazców z Krowiarek 

Tego dnia „Nowiny Raciborskie” donosiły o sukcesie młodych wynalazców ze Szkoły Podstawowej w Krowiarkach.

Sportowa Gala XX wieku 

17 lutego 2001 roku w hali sportowej przy ul. Łąkowej odbyła się uroczysta Sportowa Gala XX wieku, podczas której uhonorowanych zostało około 180 osób związanych z działalnością sportową.

Ksiądz Gwałtownik. Franciszek Blachnicki 

27 lutego mija kolejna rocznica śmierci kandydata na ołtarze, ks. Franciszka Blachnickiego. Mało kto wie, że założony przez niego popularny na całym świecie Ruch Światło Życie swe początki miał w... Rydułtowach.

Gdzie mundurki z tamtych lat? O skautingu w Rybniku przed wojną 

W marcu 1939 najliczniejszy rybnicki hufiec męski liczył blisko tysiąca członków i 26 drużyn!

Jerzy Martyniak - pan Śrubka, który ratuje maszyny 

Do zakładu przy Opawskiej ludzie przynoszą swoje stare maszyny z nadzieją na ich wskrzeszenie. Czasami wymaga to wielu tygodni żmudnej pracy, a nieraz wystarczy tylko rozmowa. Do jednego i drugiego Jerzego Martyniaka nie trzeba namawiać. Mógłby...

Specjalistka od długiego życia i... krepli 

„Tera je na Ciebie kolejka” –  spierały się na pogrzebie swej siostry Maryjki Agnes i Ema. To był 1982 r. Agnes już nie żyje, a Ema cieszy się dobrym zdrowiem. Ma dziś 99 lat!

Spacer po przedwojennym rybnickim rynku. Czekoladowy sklep Koenigsfelda 

Sympatyczna żona Boehma rozdawała dzieciom cukierki i nikogo nie wypuściła bez zakupów. W sklepie Przegendzy można było kupić doskonałe masło z Gostynia i znakomite sałatki. A w powietrzu unosił się zapach palonej kawy.

Racibórz nigdy nie zapomni o Rostkach, a oni o Raciborzu 

W piątkowe popołudnie naszą redakcję odwiedził Krzysztof Rostek – potomek brata dra Józefa Rostka. Naszym czytelnikom ten ostatni może się kojarzyć ze szpitalem, który nosi jego imię, albo pamiątkową tablicą w Wojnowicach, gdzie przyszedł...

Z Marklowic do brazylijskiej dżungli. Niezwykłe losy księdza Jana Kominka 

Kilka miesięcy zajęło Józefowi Kłosokowi poszukiwanie wiadomości o brazylijskim proboszczu i misjonarzu Indian rodem z Marklowic. W dużym kapeluszu, wśród Indian ksiądz Jan Kominek prezentował się okazale. Takie zdjęcia, na początku wieku,...

Skarby regionu: Zbudowany na planie krzyża św. Antoniego 

Budynek PCK w Rybniku jest świadectwem ofiarności i woli niesienia pomocy kilku pokoleń rybniczan.

Kartka z kalendarza: Sukces młodych wynalazców z Krowiarek 

Tego dnia „Nowiny Raciborskie” donosiły o sukcesie młodych wynalazców ze Szkoły Podstawowej w Krowiarkach.

Kartka z kalendarza: „Nowiny Wodzisławskie” najlepszą gazetą 

Tygodnik zwyciężył w plebiscycie, przeprowadzonym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu, na najlepsze czasopismo ukazujące się na terenie powiatu wodzisławskiego.

Kartka z kalendarza: Moja ostatnia Łapówka 

Studenci Uniwersytetu Śląskiego zorganizowali rybnicką edycję ogólnopolskiego happeningu „Moja ostatnia łapówka”.

Kartka z kalendarza: W Pogrzebieniu przy budkach lęgowych pojawiły się szpaki 

Najwcześniejszy ich pozimowy powrót zanotowano w roku 1987, bo już 13 lutego. Szpaki wróciły tak wcześnie, ponieważ nie odleciały na zimę daleko – tylko do południowozachodniej Europy i północnej Afryki. 

Kartka z kalendarza: Rafał Swoboda reprezentował Śląsk 

Rafał Swoboda, uczeń III klasy Liceum Handlowego zakwalifikowany został do centralnego konkursu wiedzy o NATO.

Kartka z kalendarza: Nie pogrywaj z władzą 

Fotoreporter „Nowin Raciborskich” odkrywał czym żyją mieszkańcy.

Kartka z kalendarza: Odszedł Piotr Sawicki 

Pracownicy, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Budowlanych w Raciborzu z bólem przyjęli wiadomość o śmierci nauczyciela chemii Piotra Sawickiego.

Kartka z kalendarza: Lena i Oliwia przywitały świat 

Tego dnia w rybnickim szpitalu przyszły na świat dwie dziewczynki i chłopczyk.

Kartka z kalendarza: Maluch odchodzi na emeryturę 

Maluch strażników skończył służbę – pod takim tytułem ukazała się informacja w „Tygodniku Rybnickim” z 20 lutego 2007 roku.

Kartka z kalendarza: Rekordowe opady śniegu 

Najsłynniejsza zima stulecia była w Polsce na przełomie 1978 i 1979 roku, ale ta z 1996 roku niewiele jej ustępowała. Do kłopotów z komunikacją, doszło zimowe utrzymanie dróg, chodników i skwerów, z którym nie wszystkie gminy sobie radziły.

Kartka z kalendarza: I Bal RIG-u 

Gospodarzami I balu zorganizowanego przez Raciborską Izbę Gospodarczą byli Teresa Gołębiowska i Cezary Magott, którzy witając przybyłych gości z prezydentami Raciborza na czele, wyrazili pogląd, że „bale te wejdą do stałej tradycji naszego miasta ”.

Kartka z kalendarza: Dziwny wyciek na Odrze 

W sobotę mieszkańcy Raciborza spacerujący brzegiem Odry dostrzegli, że woda pokryta jest tłustą, śmierdzącą substancją. Powiadomili o tym niezwłocznie Straż Miejską.

Kartka z kalendarza: Ekologiczna bomba w Raciborzu  

Prawie 60 litrów zużytego oleju napędowego wyciągnęli strażacy ze studzienki kanalizacji deszczowej na terenie skupu złomu i makulatury przy ulicy Kochanowskiego.

Kartka z kalendarza: Grzegorz Utracki nowym dyrektorem 

W połowie lutego głoszono, że nowym szefem Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach będzie Grzegorz Utracki.

Kartka z kalendarza: Święto zakochanych 

Z okazji święta zakochanych rybnickie przedszkolaki podzieliły się z dziennikarką „Tygodnika Rybnickiego” swoimi spostrzeżeniami na temat Walentynek.

Kartka z kalendarza: Nowe władze Towarzystwa Miłośników Marklowic 

Jerzy Kłosok, podczas walnego zebrania 13 lutego 2001 roku, został pierwszym prezesem Towarzystwa Miłośników Marklowic.

Kartka z kalendarza: Odszedł Arnold Ludwig Mendelssohn 

Wspaniały kompozytor, odnowiciel muzyki i śpiewu kościelnego urodził się 26 grudnia 1855 roku w Raciborzu.

Zobacz więcej