Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kartka z kalendarza: Feralny poniedziałek

Najpierw nieznani sprawcy w nocy wybili podwójne szyby w oknie Przychodni Rejonowej nr 8 na osiedlu Tysiąclecia w Wodzisławiu Śląskim. Następnie dostali się do gabinetu lekarskiego, który spenetrowali w poszukiwaniu środków odurzających.

Kartka z kalendarza: Feralny poniedziałek

W tym samym czasie inni amatorzy adrenaliny włamali się do sklepu spożywczego GS przy ulicy Wyzwolenia w Gorzycach, skąd skradli wódkę, kawę, i papierosy warte 11 milionów złotych oraz do altanki na ogródkach działkowych „Widok”. Złodzieje działkowcy zabrali ze sobą bojler elektryczny, spłuczkę i umywalkę. Tej samej nocy miało miejsce włamanie do pizzerii przy ul. Rudzkiej w Raciborzu, z której skradziono papierosy i artykuły spożywcze. Pizzy gotowej nie było więc wyszli z pustymi brzuchami. Ranek 7 lutego okazał się feralny dla konduktora autobusu PKS linii Kędzierzyn Koźle – Racibórz, któremu skradziono saszetkę z dokumentami i 2-milionowym utargiem. Po raz drugi w tym roku włamano się do Księgarni przy raciborskim Rynku. Po dwóch skradzionych ostatnio egzemplarzach „Dekamerona” teraz przyszła kolej na „Historię Świata” .Złodziej po wybiciu szyby skradł pięć egzemplarzy tej wspaniałej, ilustrowanej pozycji. Miał jednak pecha, bo nie zdążył jej przeczytać. Został zatrzymany przez patrol policji. Tego samego dnia około 22.00 na dworcu PKS w Wodzisławiu mieszkaniec tego miasta włamał się do kiosku Ruchu poprzez wypchnięcie szyby okiennej. Miał jednak pecha, bo został uwięziony w środku przez znajdujących się na dworcu pasażerów. Włamywacz, aby zrobić wrażenie na ludziach pociął sobie rękę żyletką. Rany okazały się niegroźne, po wyciągnięciu z kiosku zostały opatrzone przez lekarza. Sprawca włamania został osadzony w areszcie policyjnym, a następnie doprowadzony do prokuratora.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].