Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kartka z kalendarza: Pierwszy Miejski Bal Dobroczynny w Pszowie

Rada Miejska i Urząd Miasta w Pszowie byli organizatorami imprezy a honorowy patronat nad balem objął przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kołodziej i burmistrz miasta Bogusław Szymczyk.

Kartka z kalendarza: Pierwszy Miejski Bal Dobroczynny w Pszowie

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury zapełniona została przez 55 par, bilet nie należał do drogich (80 zł), biorąc pod uwagę cel imprezy. W jego cenie znalazło się ciepłe menu, napoje, ciasta i zimna płyta. Oficjalne rozpoczęcie balu nastąpiło zgodnie z planem czyli o 20.00. Imprezę prowadził Józef Szymaniec, a muzyczną oprawą zajął się Zespół „Fenix”. Goście bawili się bardzo dobrze, skoro o 4.00 rano, czyli na godzinę przed zakończeniem imprezy, na sali było jeszcze 90 procent uczestników.

Zorganizowano także aukcję dobroczynną, na której największym powodzeniem cieszyły się prace Henryka Topisza, podarowane na aukcję przez Towarzystwo Przyjaciół Pszowa. Wylicytowano je za: „Pejzaż zimowy” – 360 zł, „Fantom Kotówki” – 220 zł, grafikę rynku pszowskiego – 300 zł, a kolonii robotniczej KWK „Anna” za 210 zł. Dodatkowo wylicytowano także obraz Romana Moslera, aparat fotograficzny i płytę zespołu „Łzy”. Całkowity dochód z imprezy wyniósł 2565 zł. Nie jest to zapewne oszałamiająca kwota, ale bal dobroczynny w Pszowie organizowany był po raz pierwszy. – Mamy nadzieję, że stanie się on tu tradycją, a dochód z roku na rok będzie większy – powiedział jeden z organizatorów Marek Hawel. Całkowity dochód z balu zasili akcję dożywiania dzieci z najuboższych, prowadzoną w pszowskich placówkach oświatowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].