Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wykład na temat ekshumacji w Katyniu już w sobotę w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

W sobotę 5 kwietnia o godzinie 16:00 Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wszystkie osoby zainteresowane historią i archeologią na wykład pt. "Polskie prace ekshumacyjne w Katyniu. Relacja uczestnika", który poprowadzi dr Dominik Abłamowicz.

Wykład na temat ekshumacji w Katyniu już w sobotę w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Wykład na temat ekshumacji w Katyniu już w sobotę w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Dominik Abłamowicz to dr nauk humanistycznych, archeolog; pracownik Działu Archeologii Muzeum Śląskiego w Katowicach (1985-2008), adiunkt w Katedrze Paleogeografii i Paleoekologii Czwartorzędu Wydziału Nauk o Ziemi UŚL. (1999-2011), dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (2010-2013), Muzeum Śląskiego w Katowicach (2013-2014), Muzeum Okręgowego w Sandomierzu (2015-2018); pracownik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Oddziału w Katowicach (od 2018).

Jest organizatorem i autorem licznych badań archeologicznych w województwie śląskim, uczestnikiem prac archeologicznych we Francji, w Czechach i Rosji (w tym polskich badań sondażowo-ekshumacyjnych w Katyniu k. Smoleńska, VI-VIII 1995), koordynatorem w woj. śląskim badań archeologicznych poprzedzających budowę autostrad A4 i A1 oraz obwodnic miast (1996-2008). W działalności naukowo-badawczej zajmował się problematyką społeczności rolno-hodowlanych w kontekście środowiska (tzw. archeologią środowiskową). Czynny uczestnik kilkudziesięciu konferencji, organizator 5 konferencji archeologicznych. Autor ponad 100 artykułów i komunikatów (w tym również poświęconych problematyce muzealnej), redaktor około 10 wydawnictw zbiorowych. Autor/współautor 3 rozdziałów w monografii sumującej polskie badania w Katyniu: M. Głosek, Katyń w świetle badań terenowych 1994-1995, Toruń 2004. Rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie archeologii (2009-2012). Członek Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich (1990-2019), czł. Zarządu Głównego, prezes Oddziału Górnośląskiego SNAP (1993-2010). Zainteresowania: problematyka wielokulturowości w historii Polski i Wielkim Księstwie Litewskim, genealogia i historia rodu. Wielokrotnie wyróżniany, odznaczany.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].