Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

HistoriON - rusza nowy projekt Wydawnictwa Nowiny

Drodzy Czytelnicy. 31 stycznia 1992 roku to data dla Wydawnictwa Nowiny bardzo ważna, bo właśnie w tym dniu ukazał się pierwszy numer tygodnika „Nowiny Raciborskie”. Tego samego dnia, tylko 32 lata później, rusza portal HistoriON.

HistoriON - rusza nowy projekt Wydawnictwa NowinyGrzegorz Witek
Katarzyna Gruchot - redaktor naczelna portalu HistoriON

Zabieramy Was w podróż do przeszłości i pokazujemy to, czym żyliśmy kiedyś. „Wczoraj” wraca do nas smakami, zapachami i obrazami, które często pozostają już tylko w naszej pamięci. Zaczynamy od karnawału, który kiedyś upływał pod znakiem balów z kotylionami, szalonych studniówek i dyskotek. Przyjrzymy się modzie, zwyczajom i kultowym lokalom, których już nie ma. Wszystko za sprawą HistoriON-u, który w taką podróż z sentymentem zabierze każdego, kto tylko ma na to ochotę.

Życzę Państwu wielu wzruszeń i zapraszam do wspólnego tworzenia historii naszego regionu. Jeśli masz archiwalne zdjęcia z lat 40., 50., 60., 70., 80. czy 90., pokazujące życie Twojej miejscowości, zakład pracy, czas wolny czy historię rodziny, prosimy o kontakt mejlowy: historion@nowiny.pl lub telefoniczny: 662 059 116.

Chętnie posłuchamy ciekawych wspomnień, przyjrzymy się starym fotografiom i dokumentom, albo obejrzymy nakręcone przez Ciebie filmy. I Komunia Św., ślub, matura czy pierwszomajowy pochód – każde wydarzenie zatrzymane w kadrze, albo przynajmniej w pamięci, jest warte ocalenia, bo z tych drobnych wspomnień tworzy się historia miejsca, w którym żyjemy.

Zapraszam także do zobaczenia krótkiego filmu o tym skąd wziął się pomysł na nowy portal, jakie będą jego treści i do kogo będzie skierowany. Ze mną i Pawłem Okulowskim rozmawia Mariusz Weidner.

Redaktor naczelna Katarzyna Gruchot

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mt (78.31. * .51) 31.01.2024 22:50

Bardzo dobry pomysł

~op (91.192. * .86) 31.01.2024 10:00

Przywroccie jeszcze,,100 lat temu w Nowinach Raciborskich''

~niejestemrobotem (46.223. * .38) 31.01.2024 08:35

Czy Redakcja nie mogłaby wyłączyć tego namolnego "szanujemy twoją prywatność"?
Włłącza się to-to prawie po każdym kliku.