Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Służbowy automobil dla urzędników. Po co? „To chyba tylko Bogu i członkom sejmiku wiadomo” 

Wyrodna córka gospodarzy z Rudnika, plany postawienia wielkiego pieca na Płoni oraz zgoda co do budowy nowej drogi z Ponięcic do granic powiatu – między innymi o tym pisano w Nowinach na przełomie marca i kwietnia 1912 roku. Zapraszamy do lektury,...

Syn podniósł rękę na ojca. Rodzic dobył rewolweru, padły strzały 

Sto lat temu Józef Piłsudski został marszałkiem Polski, raciborski sąd skazał na karę więzienia i grzywny przemytników spirytusu z Berlina, a w Rybniku doszło do rekordowej transakcji, której przedmiotem była... wyjątkowo dojna koza. Zapraszamy...

Epidemia influenzy i zdziczenie obyczajów. Jaki będzie nowy rok? [128 lat temu w Nowinach] 

Z obawą i niepewnością witali nowy rok 1890 Czytelnicy dawnych Nowin. Przekonaj się, o czym pisano w "Nowinach Raciborskich" z 1 stycznia 1890 roku.

Służbowy automobil dla urzędników. Po co? „To chyba tylko Bogu i członkom sejmiku wiadomo” 

Wyrodna córka gospodarzy z Rudnika, plany postawienia wielkiego pieca na Płoni oraz zgoda co do budowy nowej drogi z Ponięcic do granic powiatu – między innymi o tym pisano w Nowinach na przełomie marca i kwietnia 1912 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Kawałki ciała powyrywane aż do kości, czyli nieszczęśliwy wypadek w Rudach 

Woźnica zaplątał się w uprząż. Spłoszone konie ciągnęły go przez sześć kilometrów. Nieprzytomny i ciężko ranny został odstawiony do klasztoru w Rudach. Artykuł na temat tego dramatycznego wypadku jest jednym z wielu, który ukazał się na łamach Nowin w maju 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Napad na probostwo. Bandyci okradli księdza i strzelali do gosposi 

Dlaczego weteran z Raciborza nie może liczyć na pracę w Policji? Jak w Rudniku kupuje się głosy? Dlaczego zaplanowany na 17 października odpust w Markowicach zbulwersował parafian z Babic? I jaki był przebieg napadu rabunkowego na probostwo w Połomii? Odpowiedzi na te pytania można odnaleźć w Nowinach sprzed stu lat. Zapraszamy do lektury!

Ośmiolatka wpadła do Odry w Raciborzu. Urzędnik bez wahania wskoczył do wody, aby ratować dziecko 

Konflikt parafian z proboszczem w Raciborzu–Starej Wsi, tragiczne wypadki w Raciborzu i Rudniku, w których śmierć ponieśli 16-letni młodzieniec i szanowany gospodarz, dozorca leśny z Tworkowa znaleziony martwy z raną postrzałową, wreszcie bohaterski wyczyn urzędnika z Raciborza, który bez wahania wskoczył do wzburzonej Odry, aby ratować...

Wybuch gazów na hałdzie kopalni Emma. Nie udało się odnaleźć ciała robotnika, który pracował w pobliżu 

Zabójcy gospodarza Wyciska ze Studziennej chcieli wyłgać się od kary, na hałdzie w Radlinie doszło do tragicznego w skutkach wybuchu, a na weselu w Rudniku przyszło do zwady o... „Mazurka Dąbrowskiego” – między innymi o tym pisały Nowiny równo sto lat temu.

Syn podniósł rękę na ojca. Rodzic dobył rewolweru, padły strzały 

Sto lat temu Józef Piłsudski został marszałkiem Polski, raciborski sąd skazał na karę więzienia i grzywny przemytników spirytusu z Berlina, a w Rybniku doszło do rekordowej transakcji, której przedmiotem była... wyjątkowo dojna koza. Zapraszamy do podróży w czasie do Raciborza i okolic w marcu 1920 r.

Epidemia influenzy i zdziczenie obyczajów. Jaki będzie nowy rok? [128 lat temu w Nowinach] 

Z obawą i niepewnością witali nowy rok 1890 Czytelnicy dawnych Nowin. Przekonaj się, o czym pisano w "Nowinach Raciborskich" z 1 stycznia 1890 roku.