Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kawałki ciała powyrywane aż do kości, czyli nieszczęśliwy wypadek w Rudach

Woźnica zaplątał się w uprząż. Spłoszone konie ciągnęły go przez sześć kilometrów. Nieprzytomny i ciężko ranny został odstawiony do klasztoru w Rudach. Artykuł na temat tego dramatycznego wypadku jest jednym z wielu, który ukazał się na łamach Nowin w maju 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Kawałki ciała powyrywane aż do kości, czyli nieszczęśliwy wypadek w Rudach
Zdjęcie ilustracyjne (tribecatrib.com).

4 maja 1911 r.

Malarz złodziejem

Racibórz. W sobotę wieczorem przyaresztowano na tutejszym dworcu w poczekalni 4 klasy malarza Duczyńskiego z Budapesztu w chwili, gdy chciał okraść jednego z podróżnych.

Osiem lat więzienia za dzieciobójstwo

Sąd przysięgłych w Raciborzu skazał muzykanta Damka z Gamowa na 4 lata domu karnego za występki przeciw moralności.

Pozasłużbowy sekretarz miejski Alfred Kleinert z Hulczyna skazany został za sprzeniewierzenie i sfałszowanie dokumentów na 2 lata więzienia.

Blachnierz Sapletta z Raciborza skazany został na 1 1/2 roku domu karnego za rabunek, a robotnica Kotula z Głubczyckiego za dzieciobójstwo na 8 lat domu karnego.

Półtorej godziny pociągiem z Raciborza do Katowic

W tych dniach odbyła się próba jazdy pociągu kuryerskiego pomiędzy Raciborzem a Katowicami. Pociąg wyjechał o godzinie 9 minut 8 z Katowic, przyjechał na stacyę rybnicką o godz. 10 min. 1 i przybył do Raciborza o godz. 10 min. 38. Z powrotem odjechał z Raciborza o godzinie 11 min. 58 w południe, przybył do Rybnika o godz. 12 min. 32 po południu a do Katowic o godz. 1 min. 24. Z Katowic do Raciborza jechał pociąg 90 minut. Podobno od 1-go lipca r.b. ma nastąpić stały ruch pociągów pośpiesznych pomiędzy Katowicami a Raciborzem.

Dwie kradzieże w jedną noc

Racibórz. Dwie kradzieże z włamaniem popełniono tu wczorajszej nocy. U kupca Becka w Dworcowej ulicy skradli rabusie kasetkę z 60 mrk., a w Zielonej aptece rozbili biurko, z którego zabrali marki pocztowe w wartości 5 mrk.

Targ bydła zakazany

Żory. Targ na bydło, który miał się tu odbyć 10 b.m., jest z powodu grasującej wciąż jeszcze zarazy pyska i racic zakazany. Tylko konie wolno wystawić na sprzedaż.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].